.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
رشد 8.5 درصدی مصرف برق در مازندران
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: بالاترین مصرف برق سال گذشته 24 مرداد ماه به میزان یک‌هزار و 744 مگاوات بوده در حالی‌ که امسال با توجه به وجود محدودیت در شبکه‌های بالادستی به یک‌هزار و 892 مگاوات رسیده و 8.5 درصد افزایش یافته که رشد معقولی نیست.

به گزارش شمال نیوز،قاسم شهابی امروزاظهار کرد: روزهای گرمی را پشت سر گذاشتیم و مصرف برق از بالاترین میزان مصرف عبور کرد.

وی با بیان اینکه روز چهارشنبه 18 مرداد ماه مصرف برق به یک‌هزار و 892 مگاوات رسید که مصرف برق رکورد زد، اضافه کرد: مصرف انرژی نیز رکورد بی‌سابقه‌ای داشت و به بیش از 36 هزار و 284 مگاوات ساعت رسید.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با اعلام اینکه مردم در زمان پیک بار از مصرف همزمان کولر و لوازم برقی پرمصرف خودداری کنند، افزود: مصرف همزمان کولر و لوازم برقی پرمصرف بار مضاعفی به شبکه برق مازندران تحمیل می‌کند چرا که در این صورت احتمال خاموشی به دنبال خواهد داشت.

این مسؤول ادامه داد: به‌دلیل وجود محدودیت در مناطق بالادست مدیریت در مصرف برق مستلزم عزم جمعی است در غیر این صورت آثار و عواقب ناگواری به دنبال دارد.

شهابی با اشاره به وجود یک‌میلیون و 800 هزار مشترک در مازندران، اظهار کرد: بالاترین مصرف برق سال گذشته 24 مرداد ماه به میزان یک‌هزار و 744 مگاوات بوده در حالی‌ که امسال با توجه به وجود محدودیت در شبکه‌های بالادستی به یک‌هزار و 892 مگاوات رسیده و 8.5 درصد افزایش یافته که رشد معقولی نیست، به این معنا که در صورت عدم وجود محدودیت به بیش از 2 هزار مگاوات نیز می‌رسید.

وی یادآور شد: مصرف برق در زمستان حدود 700 مگاوات است که در ایام تابستان بیشتر از دو برابر افزایش می‌یابد که این امر بار مضاعفی را به شبکه برق تحمیل می‌کند لازم است با توجه به تلاش‌ها و پیگیری‌ها همه مردم در این زمینه اهتمام کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: با توجه به اینکه زندگی امروز وابسته به برق است همه مردم برای رفاه و جلوگیری از خاموشی در مصرف برق صرفه‌جویی کنیم تا بتوانیم روزهای گرم تابستان را بدون خاموشی سپری کنیم./فارس


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی