.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
انتفاد یک مسئول از کم کاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران ؛
انتقال خون مازندران به لحاظ تجهیزات رو به رکود پیش می رود !
شمال نیوز : وی با بیان اینکه تجهیزات براساس داده‌ها تامین می‌شود، بیان کرد: این سازمان باید برای استان‌ها تلاش کنند بنابراین انتظار می‌رود تا بدهی های بیمارستان ها به انتقال خون تسریع یابد.....
انتقال خون مازندران به لحاظ تجهیزات رو به رکود پیش می رود !

شمال نیوز : رئیس انتقال خون آمل گفت: با توجه به هزینه‌بر بودن خدمات انتقال خون، دانشگاه علوم پزشکی مازندران نسبت به دریافت مطالبات به این سازمان تلاش کند.

به گزارش شمال نیوز ، سعید مفتاح در دیدار جمعی از خبرنگاران این شهرستان به مناسبت هفته اهدای خون این اداره را بدلیل پرداختی اندک با کمبود پزشک دانست و گفت: با رئیس کمیسیون بهداشت و رئیس مجلس شورای اسلامی انجام شده که اکنون بخشی از حقوق با وساطت رئیس مجلس تامین و توجه خاصی به کارکنان شده است.

وی با تاکید بر اینکه نهاد انتقال خون با این پیگیری‌ها از وضعیت فلاکت بار و کمبود پزشک خارج شده و وزیر توجه خاصی کرده است، افزود: از نظر تجهیزات نیز چند سال اخیر صدمات زیادی متحمل شده‌ایم.

مفتاح با اشاره به اینکه پیشنهاد می‌شود که سازمان انتقال خون مانند علوم پزشکی هیئت امنایی اداره شود، افزود: این درخواست را رئیس جمهور امضا کرده  چرا که هیئت امنایی در روند کاری موثر است.

رئیس انتقال خون آمل با بیان اینکه آمل از نظر حقوقی یک‌پله ارتقا داشته است، تصریح کرد: با توجه به اینکه در زمینه ‌تجهیزات رکود شدیدی داریم.

وی ادامه داد: در امر قانون مربوط به خون و فرآورده‌های خونی از رئیس جمهور و رئیس مجلس خواستار تخصیص آن از طریق بیمه شدیم.

مفتاح با اعلام اینکه برای هر واحد خون 10 تا 350هزار تومان به دولت هزینه دارد و این هزینه را بیمه و وزارت بهداشت قبول کرده است، گفت: به دلیل کم کاری دانشگاه علوم پزشکی موجب شد تا انتقال خون مازندران و آمل به لحاظ تجهیزات رو به رکود پیش برود.

وی با اشاره به اینکه اکنون یک میلیارد تومان از بیمارستان امام رضا(ع) آمل طلب داریم که این هزینه باید به خزانه برود تا بعد از آن برای ما تجهیزات بفرستند، یادآور شد: انتقال خون گلستان بیش از 5 سال قدمت ندارد در حالی که آمل 30 سال قدمت دارد و بخش اعظم آن به دلیل هزینه واحدهای خونی است.

وی با بیان اینکه تجهیزات براساس داده‌ها تامین می‌شود، بیان کرد: این سازمان باید برای استان‌ها تلاش کنند بنابراین انتظار می‌رود تا بدهی های بیمارستان ها به انتقال خون تسریع یابد.

مفتاح اضافه کرد: مردم از خدمات زیاد انتقال خون آگاهی ندارند و باید فرهنگ سازی شود.

رئیس انتقال خون آمل تجهیزات این سازمان را هزینه بر عنوان کرد و گفت: برای خرید یک سانتزیفیوز 150 میلیون تومان با تحریم هزینه دارد با توجه به اینکه اکثر تجهیزات وارداتی هستند.

وی با بیان اینکه انتقال خون در دو جهت خدمات کیفی چون خدمات بیماران تالاسمی و خدمات کمی میزان خون و پلاسما فعالیت دارد، مطرح کرد: آمل به تنهایی معین استان تهران بوده و در صورت نیاز آمل تامین فراورده استان تهران است؛ اکنون سه شهر آمل، بابل و ساری بیشتر از بسیاری از استان ها عملکرد دارند.

مفتاح خاطرنشان کرد: دستگاه فریز پلاکت پلاسمای ضدهاری تهیه می‌کنند که در بابل، ساری و آمل از این دستگاه‌ها برای پلاکت تهیه می‌شود./ تسنیم


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

سید 18 مرداد 1396
5
3
پاسخ
برای دانشگاه علوم پزشکی مازندران متاسفم . همین
آملی 18 مرداد 1396
4
3
پاسخ
انشالله در دوره جدید دولت دوازدهم ، وزیر محترم و پرتلاش بهداشت یک بازنگری مدیریتی در استان ها داشته باشد تا زحمات ایشان را خدای نکرده امثال جان بابایی ها و معاوننشان زیر سئوال نبرند . آقای هاشمی مردم مازندران از عملکرد رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران رضایت ندارند .
پاسخ ها به این نظر
مصطفی مسلمی 18 مرداد 1396
واقعا مردم راضی نیستن آقای وزیر دکترهاشمی
علوم پزشکی برای یه عده خاص که چندسال مدیر هستن
میرزا پور صالحی 20 مرداد 1396
3
0
پاسخ
با سلام اتفاقا خیلیها از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی مازندران و مسئول آن یعنی دکتر جان بابایی رضایت دارند...اینهمه تلاش در راستای ارتقاء وضعیت بهداشت و درمان و ساخت صدها خانه بهداشت و مرکز بهداشتی درمانی در روستاها و شهرها و بازسازی بیمارستان های اورژانس نشان دهنده تلاش مسئولین مربوطه هست ....البته هنوز مشکلات زیادی هم وجود دارند....باید همه به هم کمک کنیم تا مشکلات حل شوند نه اینکه انسانهای موفق رو به شکست بکشانیم....
پور صالح 19 مرداد 1396
4
0
پاسخ
چرا نظراتی که بر علیه مسئولین دانشگاه علوم پزشکی ارسال می شود در سایت شمال نیوز به راحتی بازتاب می یابد اما اگر از عملکرد مثبت ایشان تشکرشود هیچ جایی برای بازتاب پیدانمی کند ؟ ظاهرا مسئولین سایت شمال نیوز مشکلات شخصی با مسئولین دانشگاه علوم پزشکی مازندران دارند.درست نیست که از توان و امکانات یک رسانه برای پیگیری مسائل شخصی استفاده شود.والسلام علی من اتبع الهدی

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی