.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
کلاهبردار ۵۰ میلیاردی کسبه‌ مازندران، تهران و اصفهان دستگیر شد
فرمانده انتظامی مازندران از دستگیری فردی با ۵۰ میلیارد ریال کلاهبرداری از کسبه‌ها در استان‌های مازندران، تهران و اصفهان خبر داد.
به گزارش شمال نیوزبه‌نقل از پایگاه خبری پلیس مازندران، سردار سید محمود میرفیضی اظهار داشت: در پی مراجعه تعدادی از کسبه‌های صنف یراق آلات به مراجع انتظامی و قضایی مبنی بر اینکه فردی با چندین مرحله خرید از آنان، در آخرین خرید با پرداخت چک‌های بلامحل متواری شده، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: متهم که با خوش حسابی در چندین مرحله خرید کالا، اعتماد مال‌باختگان را به خود جلب کرده بود در یک اقدام متقلبانه با خرید کالا به مبلغ بسیار بالا با ارائه چک‌های جعلی و بلامحل اقدام به کلاهبرداری میلیاردی کرد.

میرفیضی، خاطرنشان کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی، تحقیقات گسترده پلیسی و اقدامات اطلاعاتی را برای شناسایی و دستگیری متهم آغاز کردند.

وی گفت: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق شدند با هماهنگی مرجع قضایی متهم را که ساکن یکی از استان‌های همجوار بود شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه وی را دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی مازندران، تصریح کرد: متهم در بازجویی‌های انجام شده تاکنون به 50 میلیارد ریال کلاهبرداری از کسبه‌ها در استان‌های تهران، مازندران و اصفهان با پرداخت چک‌های جعلی اعتراف کرد.

وی با بیان اینکه متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد، گفت: کلاهبرداران و افراد فرصت طلب معمولا با ظاهری فریبنده، آراسته و با قدرت بیان فوق العاده طعمه‌های خود را انتخاب می‌کنند که برای پیشگیری لازم است، مردم از اعتماد بیجا به افراد ناشناس در انجام معاملات از قبول چک و اسناد مالی فاقد اصالت خودداری کنند.

فرمانده انتظامی مازندران به شهروندان هشدار داد که از ارائه مدارک هویتی همچون شناسنامه و کارت ملی به افراد غیر و ناشناس خودداری کنند تا بستر جرم برای جعل و کلاهبرداری مجرمان فراهم نشود./تسنیم


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی