.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
با انتقاد از بانک کشاورزی ؛
7 ماه چشم انتظاری باغداران مازندران برای تسهیلات بانکی !
شمال نیوز : مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران بیان کرد: با وجود اینکه بانک کشاورزی، بانک تخصصی است و باید به بخش تولید و کشاورزی کمک کند ولی بیشتر هزینه‌ها در بحث غیرکشاورزی است که باید به این موضوع نیز توجه شود.....
7 ماه چشم انتظاری باغداران مازندران برای تسهیلات بانکی ! شمال نیوز : تنها موضوعی که کور سوی امید برای باغداران رقم زد حمایت از آنان در قالب کمک‌های بلاعوض و یا تسهیلات بود؛ در بحث کمک‌های بلاعوض مبالغی که پرداخت شد در حدی نبود که بتواند خسارت‌ها را جبران کند و در بحث تسهیلات نیز باغداران درگیر دستورالعمل‌های بانکی شدند به‌طوری‌که بعد از گذشت هفت ماه هنوز تسهیلات خود را دریافت نکردند.

به گزارش شمال نیوز به نقل از فارس ، سرمای سال گذشته خسارت بسیاری به باغ‌های مازندران وارد کرد به‌طوری‌که آثار خود را تا چند سال آینده در باغ‌های استان برجای گذاشت.

با وجود همه مشکلات باغداران مازندران دست از تلاش نکشیدند و همچنان مشغول رسیدگی به باغ‌ها هستند تا بتوانند محصول خوبی به بازار عرضه کنند.

موضوعی که نگرانی باغداران را هر روز بیشتر و بیشتر می‌کند این است که آنها خود را یکه و تنها می‌دانند و حمایت قاطعی از مسؤولان احساس نکردند.

فصل بهار همواره باغ‌های مرکبات مازندران پر از شکوفه‌ها بود ولی امسال نه تنها باغ‌های مرکبات محروم از شکوفه‌ها بودند بلکه برخی خزانی زودهنگام را تجربه کردند.

تنها موضوعی که کور سوی امید برای باغداران رقم زد حمایت از آنان در قالب کمک‌های بلاعوض و یا تسهیلات بود؛ در بحث کمک‌های بلاعوض مبالغی که پرداخت شد در حدی نبود که بتواند خسارت‌ها را جبران کند و در بحث تسهیلات نیز باغداران درگیر دستورالعمل‌های بانکی شدند به‌طوری‌که بعد از گذشت هفت ماه هنوز تسهیلات خود را دریافت نکردند.

صرف ساعت‌های طولانی در بانک‌ها برای دریافت مبالغ پائین 

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: به‌دلیل سرمای سال گذشته برخی درختان خشک شدند و خسارت‌های دیگر در حال حاضر به باغ‌ها رسید و شاخه‌های درخت خشک شدند.

محمدرضا شعبانی بیان کرد: با توجه به خسارت سال گذشته نمی‌توان گفت امسال محصول خوبی نخواهیم داشت.

وی با تأکید بر حمایت دولت در بحث جبران خسارت‌ها، خاطرنشان کرد: بعد از گذشت هفت ماه موانع زیادی از سوی بانک‌ها برای باغداران ایجاد شد و مردم موفق به دریافت سود خود نشدند.

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران ادامه داد: قرار بود کمکی به باغداران شود که در این زمینه نباید بانک‌ها به دنبال بهانه باشند.

شعبانی تصریح کرد: با توجه به خسارت سال گذشته بانک‌ها یادشان رفت ۳هزار میلیارد تومان خسارت دیدیم و فشار مضاعفی وارد کردند تا باغداران سررسیدهای خود را بازگشت دهند.

وی یادآور شد: سال گذشته کشاورزان متضرر شدند خودبه خود خسارت دوطرفه‌ای به کشاورزان وارد شد.

بیشتر هزینه های بانک کشاورزی ، غیر کشاورزی است !

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران با بیان اینکه بانک‌ها مراعات حال کشاورزان را نمی‌کنند، اظهار کرد: دولت قرار بود به تسهیلات کمک کند الان با وجود گذشت هفت ماه هنوز کشاورزان نتوانستند تسهیلات خود را دریافت کنند.

شعبانی با اشاره به اینکه مردم برای دریافت مبالغ پائین باید ساعات طولانی خود را در بانک‌ها صرف کنند و تنها با حرف زدن کشاورزان را سرگرم می‌کنند، اظهار کرد: خیلی از باغداران و سورتینگ‌داران نسبت به عملکرد بانک‌ها گلایه دارند.

وی بیان کرد: با وجود اینکه بانک کشاورزی، بانک تخصصی است و باید به بخش تولید و کشاورزی کمک کند ولی بیشتر هزینه‌ها در بحث غیرکشاورزی است که باید به این موضوع نیز توجه شود.

باغداران مازندرانی بسیار نگران هستند؛ چرا که سال گذشته نه تنها درآمدی کسب نکردند بلکه متضرر هم شدند و خسارت‌ها در حدی بوده که تا سال‌های آینده نیز اثر خود را برجای گذاشته لازم است به جای شعارها و وعده‌های بی‌عمل فکری به حال آنان شود


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

نا شناس 23 تير 1396
2
0
پاسخ
* رئیس محترم اتحادیه و نمایندگان محترم مجلس - استاندار و رئیس سازمان جهاد کشاورزی اصلا بعد از 7 ماه جوش نزنید خبری نیست اینجا ایران و مازندران است !!!!!! بترسید از خشم ها و عقده های متمرکز شده که خشک و تر می سوزاند و تاج و تخت بر می کند !!@!!!!!
فرزند کشاورز 24 تير 1396
1
1
پاسخ
به عنوان فرزند یک کشاورز مظلوم که در شالیزار پیر شد و الان آهی در بساط ندارد عرض می کنم که بانک کشاورزی را در مازندرا تعطیل کنید تا خیال همه کشاورزان جمع جمع شود . کارمندان بانک کشاورزی به فکر کشاورزان نیستند . فقط به امور اقتصادی و غیر مرتبط با کشاورزان مشغولند . تو رو خدا به خاطر اسم بانک هم شده به فکر کشاورزان مظلوم مازندران باشید .
پاسخ ها به این نظر
کارمند بانک کشاورزی 24 تير 1396
دوست گرامی ؛ کارمندان بانک کشاورزی دلسوز کشاورزان هستند . ما خودمان هم مثل تو کشاورز زاده هستیم اما متاسفانه مدیران بانک کشاورزی در استان مازندران که باید دلسوز باشند و دلشان برای کشاورزان بسوزد و قلبشان بتپد دنبال همایش برگزار کردن و دیگر کارها مثل ............. هستند . به خدا دست ما کارمندان بدبخت کاری بر نمی آید . ما را نفرین نکنید . نفرینتان را نثار مدیران بی کفایتمان کنید .

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی