.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
اعتراف رئیس جمعیت هلال احمر در گفتگو با خبرگزاری دولت ؛
ضیایی : در برخی از انتصابات مدیرانم اشتباه کردم!
شمال نیوز : ضیایی گفت: این وضع بد مالی در هلال احمر نمی تواند همین طور ادامه پیدا کند؛ بارها این موضوع را با مسئولان مطرح کردیم و هشدار دادیم که نمی توانیم بدون بودجه، امدادرسانی را ادامه دهیم....
ضیایی : در برخی از انتصابات مدیرانم اشتباه کردم!

شمال نیوز : رییس جمعیت هلال احمر در گفت و گویی تفصیلی با خبرنگار اجتماعی ایرنا، موضوعات مختلفی از جمله شایعات همکاری برخی از مدیرانش در ستاد رقیب دولت، انتصاب های اشتباه در هلال احمر، بی پولی های زیاد این جمعیت و رابطه اش با وزیر بهداشت را مطرح کرد.

به گزارش شمال نیوز ،‌ سید امیر محسن ضیایی روز سه شنبه با بیان اینکه بارها به مسئولان گفته ام که با این وضعیت بی پولی در هلال احمر ادامه امداد رسانی ممکن نیست، اضافه کرد که ‌در مجموع از کارنامه اش در هلال احمر احساس رضایت می کند و معتقد است درحال حاضر همه چرخ های این جمعیت می چرخد. مشروح این گفت و گو را در زیر می خوانیم:
* دیر به ضرورت نیاز به سخنگو رسیدیم
ضیایی با اشاره به نقش موثر رسانه ها گفت: دیر به ضرورت نیاز به سخنگو برای جمعیت هلال احمر رسیدم و در پاسخ به این پرسش مبنی بر وجود برخی شایعات در زمان انتخابات نسبت به فعالیت برخی مسئولان هلال احمر در ستاد رقیبان دولت، گفت: این شایعات را قبول ندارم و فردی از مدیران ارشد هلال احمر در ستاد رقیب آقای روحانی فعالیت نمی کرد.
ضیایی همچنین در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر اینکه چرا از مدیران هم راستا با دولت در این جمعیت استفاده نشده است، گفت: مشی من همواره اعتدال بوده است اما در عین حال نگاه فنی به افراد دارم و هلال احمر هم جای سیاسی کاری نیست؛ البته قبول دارم در برخی از انتصابات مدیرانم اشتباه کردم و فردی هستم که اشتباهاتم را می پذیرم.
وی ادامه داد: آرزو نمی کنم کسی جای من در دستگاهی باشد که با توجه به پاسخگویی به بسیاری از افراد و مسئولان ، اعتبارت لازم را در اختیار نداشته باشد؛ در مجموع پیش خودم از کارنامه کاری ام شرمنده نیستم ، البته ممکن است دیگران نظر دیگری داشته باشند؛ اکنون هلال احمر در مسیر خوبی قرار دارد و چرخ هایش خوب می چرخد، رابطه ام با وزیر بهداشت خیلی خوب است و به دکتر جهانگیری گفتم بهترین فرد برای اداره طرح تحول سلامت، دکتر هاشمی است.
*امداد رسانی با این بی پولی نمی تواند ادامه پیدا کند
ضیایی گفت: این وضع بد مالی در هلال احمر نمی تواند همین طور ادامه پیدا کند؛ بارها این موضوع را با مسئولان مطرح کردیم و هشدار دادیم که نمی توانیم بدون بودجه، امدادرسانی را ادامه دهیم.
ضیایی با اعلام این که از ابتدای سال تا کنون ریالی برای بودجه امدادی در اختیار دولت قرار نگرفته است، گفت: در نامه ای که به معاون اول رییس جمهوری نوشتم، اعلام کردم از ابتدای سال تا امروز 18 میلیارد تومان از انبارهای هلال احمر برای بحران هزینه شده است و در سال گذشته برای عملیات هوایی 80 میلیارد تومان هزینه شد.
رئیس هلال احمر با اشاره به این که وظیفه امدادرسانی در تهران بر عهده شهرداری است، گفت: آمادگی تمام ارگان ها برای مقابله با حوادث متوسط و بزرگ، بسیار کم و تلفات یک زلزله متوسط برای مثال در کلان شهری مانند تهران در ساعات اولیه حدود 250هزار نفر است و این هشدار برای مسئولان محسوب می شود تا مدیریت بحران را جدی بگیرند.
*کشور سرمایه گذاری در حوزه بحران را نمی پذیرد
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به محقق شدن تنها یکصد میلیارد تومان از بودجه یک هزار و صد میلیارد تومانی هلال احمر مصوب مجلس شورای اسلامی در دو سال و نیم گذشته، گفت: دولت کمبودهای بودجه را می پذیرد ولی در عمل چنین نیست.
وی با اعلام این که در حال حاضر جمعیت هلال احمر برای پرداخت هزینه های جاری خود دچار مشکل شده است، افزود: تا کنون از منابع احتیاط، جمعیت 100 میلیارد تومان برداشت شده است.
ضیایی گفت: دولت قبل منابع زیادی داشت و در نتیجه شرایط مالی هلال احمر نیز خوب بود. البته ممکن است ایراد از ما باشد که نتوانستیم دولت را برای گرفتن بودجه قانع و بحران سازی کنیم.
وی افزود: البته از آن سو هلال احمر با سرعت فعالیت هایش را انجام می دهد و بی پولی وقفه ای در انجام ماموریت هایش نمی گذارد. امدادگران هلال احمر در اقصی نقاط کشور رایگان و بدون حقوق به مردم کمک می کنند.
* برنامه جدی برای جدایی از دولت داریم
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به وظیفه حاکمیتی این جمعیت در حوزه امداد و نجات گفت: با وجود اعتبار حدود یک هزار و 100 میلیارد تومانی برای هلال احمر به منظور انجام وظیفه در حوزه امداد و نجات، تا کنون تنها 100 میلیارد تومان از این بودجه اختصاص یافت که قطعا در صورت بروز بحران متوسط و یا بزرگ امکان پاسخگویی مناسب نداریم.
بالاترین مقام هلال احمر گفت: در 2 سال و نیم گذشته برای امدادرسانی حوادث و بحران ها مجبور شدیم از ذخیره احتیاط هلال احمر برداشت کنیم؛ بنابراین به دنبال ایجاد درآمدهای پایدار برای هلال احمر هستیم.
ضیایی، بخش اقتصادی هلال احمر را یکی از ارکانی دانست که می تواند منابع پایدار برای هلال احمر به وجود آورد و گفت: ظرفیت این بخش به میزانی است که می تواند یک دوم بودجه هلال احمر را تامین کند.
*ماموریت هلال احمر در برنامه ششم برای افزایش تاب آوری مردم
ضیایی درباره اهم فعالیت انجام شده در 2سال و نیم گذشته اظهارکرد: قرار گرفتن نقشی برای جمعیت هلال احمر در برنامه ششم توسعه یکی از اتفاقات بسیار مهم است.
وی در این باره افزود: هلال احمر در موضوعاتی چون افزایش ضریب تاب آوری در جامعه، پیشگیری و کاهش خطرات ناشی از سوانح و حوادث و ارایه خدمات بشردوستانه در برنامه ششم توسعه ماموریت پیدا کرده است.
رئیس جمعیت هلال احمر با اعلام اینکه برای حفظ و ارتقای سرمایه اجتماعی در برنامه ششم توسعه برنامه ریزی جدی انجام شده است، گفت: در این راه هلال احمر به دلیل ظرفیت هایی که دارد می تواند بسیار مثمرثمر و کمک حال باشد.
ضیایی افزایش آگاهی عمومی جهت کاهش میزان خسارات ناشی سوانح و افزایش تاب آوری را از برنامه های پیش رو عنوان کرد که در برنامه ششم توسعه به عنوان یکی از وظایف هلال احمر تعریف شده است.
به گفته وی، تجهیز امکانات امداد و نجات یکی دیگر از برنامه ها بود که برای توسعه شبکه امداد و نجات کشور بر موضوع پیشگیری و افزیش آگاهی عمومی مردم تاکید زیادی شده است.
* از ظرفیت جوانان و داوطلبان استفاده نکردیم
رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه رشد خوبی در سازمان جوانان و داوطلبان هلال احمر شاهد نیستیم و نمی خواهم در مورد مدیران حرفی بزنم، گفت: فعالیت تحولی در حوزه جوانان و داوطلبان نداشتیم البته بخشی از آن به کمبود اعتبارات مربوط است.
وی یکی دیگر از دلایل کم توجهی به حوزه جوانان و داوطلبان را رفتن بودجه و توان جمعیت به سمت بخش امداد و نجات اعلام و ابراز امیدواری کرد، با انطباق فعالیت ها با برنامه جدید، توازن در هلال احمر شکل بگیرد.
ضیایی با بیان در نظر گرفته شدن بودجه مشخص برای جوانان از سال 96، گفت: امیدواریم با درنظر گرفتن این بودجه کاستی ها جبران شود.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

سید امدادگر 24 تير 1396
50
8
پاسخ
آقای دکتر ضیایی عزیز ؛ در مازندران هم اشتباه کردید . اکبری یا میره دانشگاه درس میخونه یا گلستان است یا اصلا نیست و یا .......... واقعا یکی از انتصابات اشتباه شما در مازندران بود .
داوطلب امدادی 24 تير 1396
6
44
پاسخ
با سلام؛بنده و خیلی از دوستان به وجود آقای دکتر اکبری مدیر بومی،جوان ،با اخلاق ،آشنا به کلیه مسائل جمعیت افتخار میکنیم.ایشان مروج روحیه مهربانی و احترام بین کارکنان و امدادگران هستند و به دلیل توانمندی و اشرافیت بر امور جمعیت هلال احمر مدیران عالیرتبه را وادار به استفاده از توانش نمود و به همین دلیل بعضی مواقع در محل کار حضور نداشتن و فردی است غیر سیاسی که از بدو فعالیتشان کلیه امدادگران و نجاتگران را با آغوش باز پذیراست و در جهت حل مشکلاتشان تلاش می نماید.
ممد 24 تير 1396
37
5
پاسخ
منم هم با سید امدادگر موافقم . آقای اکبری با ورود به مازندران علاوه بر مدیریت ضعیف نیروهای نا کارمدی را نیز از استان های دیگر آورده و در جایگاه های حساس قرار داده در صورتی که داده در صورتی که جمع زیادی از نیروهای متخصص و با سابقه بعد از سال ها خدمت از جایگاه مناسبی برخوردار نیستن.
یگان 24 تير 1396
36
5
پاسخ
آقای اکبری حتی برای کوچکترین کارها هم از دوستان و نزدیکان خود به عنوان پیمانکار استفاده میکنه و پیمانکاران با سابقه و بومی که رزومه خوبی هم داشتن بیکار موندن. مدیر که بومی نباشه معموله امتیازات کجا میره
یا علی 24 تير 1396
31
3
پاسخ
مدیری که حضور نداره که مدیر نیست .تا کی شعار ؟؟؟؟
پزشک 24 تير 1396
32
2
پاسخ
آقای ضیایی تاوان انتصاب اشتباه شما رو مردم مازندران دارن میدن! لطفا چشمتون رو روی حقایق باز کنید.هلال احمر مازندران به شدت سیاسی شده.
نجاتگر 24 تير 1396
23
1
پاسخ
آقای اکبری مازندران جای خوبی برای اجرای مدیریت از راه دور نیست . مازندران جایی برای عقبگرد نداره
دلسوز 24 تير 1396
22
3
پاسخ
آقای اکبری شما باید در خدمت هلال احمر استان باشید نه اینکه هلال احمر استان در خدمت شما و دوستانتون باشه واقعا چه تغییر مثبتی توی عملکرد شما نسبت به مدیران گذشته وجود داره؟
رضا 24 تير 1396
22
2
پاسخ
متاسفانه در دوره مدیریت ایشون تعاملشون با هنرمندان وصاحبان قلم استانی بسیار ضعیفه. طرح بزرگی مثل طرح خادم که اجرای درستش میتونست خیلی ها رو اگاه کنه در حد یک پکیج سفارشی سفارش شده به مردم بود که بازتابی هم نداشت. طرح دریا هم که با گذشت یک ماه نه اطلاع رسانی شد به مردم نه اگاه سازی .
شایسته 24 تير 1396
16
1
پاسخ
خیلی دیر فهمیدید. اقلا در مازندران
دلسوز 24 تير 1396
22
0
پاسخ
آقای اکبری خداوکیلی شما در طول سال 95 چند روز در هلال احمر استان حضئر داشتید؟ آیا بیشتر از 2ماه حضور داشتید؟ این عزیزدردانه های گلستانی چه امتیازی بر بقیه کارکنان دارند که دستور دادی ساعت ورود و خروج نزنند؟!!!!
ساری 24 تير 1396
31
0
پاسخ
یکی از اولین اقدامات اکبری تغییر دکوراسیون اتاق کارش بود آن هم با هزینه چندین میلیونی ، آن هم در سال اقتصاد مقاومتی. این اتاق محل کار حداقل 10 مدیر عامل بود. واقعا چه اشکالی داشت؟
رامسر 24 تير 1396
14
1
پاسخ
حذف نیروهای کیفی هلال احمر از چرخه مدیریت نظیر ......، ........، ............ و ............غم انگیز است. افراد باسواد و تحصیل کرده به بهانه های مختلف از گردونه خارج شدند، آن وقت افراد بی سوادی مانند ........ عزیزدردانه سازمان شدند. احسنت به این مدیریت علمی تو اکبری!!!!!!!
معاون... 24 تير 1396
13
1
پاسخ
باز هم دم اقای دکتر ضیایی گرم که به اشتباهات خود اعتراف کرد. این از شجاعتش بود. کاش اکبری هم از او یاد بگیرد.
همکار ستاد 24 تير 1396
14
0
پاسخ
آقای اکبری! معاونین عزیزت از ماشین اداره را استفاده می کنند و شاید دلشان برای خودروی اداری نمی سوزد که در آفتاب سوزان چه بلایی سرش می آید ! اما ما کارمندان با قرض و وام یک ماشین خریریم محض رضای خدا دستور بده یک سایبان برای خودروهای همکاران بستزند. البته اگر پولی باقی مانده باشد!!!!!!!!!
پاسخ ها به این نظر
نا شناس 25 تير 1396
فکر خوبیه اما باید دید که ایا بین دوستان خاص کسی پیمانکار هست یا نه؟
نجاتگر 24 تير 1396
2
18
پاسخ
آقای دکتر اکبری از افتخارات استان مازندران در هلال احمر کشور است این قدر با ساده اندیشی و تحت تاثیر تفکرات افراطی به آقای ولیپور انتقاد کردیم و از مدیر عامل حال استان گیلان بدگویی کردیم که اکنون نوبت به آقای اکبری رسید خواهشا خدا را در نظر بگیریم و این را بدانید تخریب راه حل درستی نیست جز سو استفاده برخی بدخواهان از تمامی مدیران جوان حمایت کنیم
مرتضی 25 تير 1396
2
0
پاسخ
جوون های مردم دارن تو دریا غرق میشن .کار به جایی رسیده که پزشکی قانونی مازندران دست به کار شده و تو فضاهای مجازی مردم رو از خطرات اگاه میکنه.واقعا که.مگه هلال احمر متولی این کار نیست. تا ایشون بخواد با دوستان گرگانیشمشورت کنه و پروژه واسشون تعریف کنه پاییز اومده و دریا جان خیلی ها رو گرفته.
شهرام 25 تير 1396
1
0
پاسخ
بعله.واقعا کارشون درسته مخصوصا در زمینه دادن پروژه به دوستانشون
علي 25 تير 1396
0
1
پاسخ
با سلام
دكتر اكبري مدير خوب و توانمندي است و نظر ديگران رو راجبشون قبول ندارم
نا شناس 25 تير 1396
0
1
پاسخ
با سلام.هر مدیری دارای نقاط ضعف و قوت هست.انصاف اینه که همه چی رو با هم ببینیم.اقای اکبری خصوصیات مثبت زیادی داره و البته ممکنه اشتباهاتی هم داشته باشه.نباید مغرضانه اظهارنظر کرد و باید جانب انصاف رو رعایت کرد.همه ما باید روزی پاسخگوی حرفها و اظهار نظرهامون باشیم.یا علی

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی