.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
آخرین وضعیت منطقه آزاد تجاری مازندران از زبان شاعري ؛
معرفی منطقه تجاری امیرآباد تحت تاثیر ملاحظات سیاسی است/ دولت تحت تاثیر کشمکش‌ها قرار نگیرد
برخی تصمیمات غیرکارشناسی در تصویب این منطقه به عنوان آزاد تجاری سایه انداخته در هیچ جای کشور به اندازه امیرآباد ظرفیت برای ایجاد منطقه آزاد تجاری نداریم.

شمال نیوز: نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی دلیل تاخیر در تصویب منطقه آزاد تجاری امیرآباد را برخی ملاحظات سیاسی عنوان کرد و گفت: برخی تصمیمات غیرکارشناسی در تصویب این منطقه به عنوان آزاد تجاری سایه انداخته در هیچ جای کشور به اندازه امیرآباد ظرفیت برای ایجاد منطقه آزاد تجاری نداریم.

به گزارش شمال نیوز،محمدعلی شاعری درباره آخرین وضعیت منطقه آزاد تجاری در استان مازندران با اشاره به اینکه همه مراحل تصویب منطقه آزاد تجاری در مازندران انجام شده است، اظهار کرد: امیرآباد به عنوان منطقه آزاد تجاری در شورایعالی مناطق آزاد به تصویب رسید و در حال حاضر این مصوبه باید به تصویب دولت برسد.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در دولت این موضوع باید به لایحه تبدیل شده و در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی و در صورت تصویب تبدیل به منطقه آزاد تجاری می‌شود.

وی دلیل تاخیر در تصویب منطقه آزاد تجاری امیرآباد را برخی ملاحظات سیاسی عنوان کرد و افزود: برخی تصمیمات غیرکارشاسی در تصویب این منطقه به عنوان آزاد تجاری سایه انداخته در هیچ جای کشور به اندازه امیرآباد ظرفیت برای ایجاد منطقه آزاد تجاری نداریم.

شاعری خاطر نشان کرد: بسیاری از استان‌های مرزی کشور به دنبال دریافت امتیاز منطقه آزاد تجاری هستند، در مازندران سال‌های سال به دلیل کشمکش‌های شهرستانی این موضوع محقق نشده است.

وی اضافه کرد: اختلافات و کشمکش‌های شهرستانی در ایجاد منطقه آزاد تجاری به سطح دولت هم کشیده شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه ایجاد منطقه آزاد تجاری تحت تاثیر فضای انتخاباتی کشور قرار گرفت، گفت: اعلام کردند که اگر بهشهر  به عنوان منطقه آزاد تجاری تصویب شود در آراء انتخابات اثر دارد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر دولت باید در ارتباط با منطقه آزاد بهشهر اعلام نظر کند.

شاعری در پاسخ به این سؤوال که آیا مسؤولان استانی در ایجاد منطقه آزاد تجاری کارشکنی می‌کنند، بیان کرد: همکاری مناسبی در این زمینه انجام می‌شود و نماینده دولت در استان همه تلاش خویش برای ایجاد منطقه آزاد تجاری در بهشهر را به‌کار بسته است.

وی درباره نظر نمایندگان مازندرانی مجلس شورای اسلامی، افزود: نظر تعدادی از آنها برای بنده بسیار مهم است و برخی از نماینده‌ها به دنبال منافع شهرستانی هستند و همین اختلاف‌‌نظرهای تعدادی از نمایندگان باعث شد که دولت در تصویب منطقه آزاد به اجماع نرسد.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی خطاب به دولت گفت: تصویب منطقه آزاد تجاری باید با نظر کارشناسی انجام شود،تصویب منطقه آزاد تجاری امیرآباد نیازمند تصمیم و اراده ملی هست.

وی اضافه کرد: کارشناسان دولت بررسی دقیقی از وضعیت سه منطقه کاندید شده داشته باشند و با نظر کارشناسی در ارتباط با انتخاب منطقه آزاد تجاری تصمیم‌گیری کند.

شاعری با اعلام اینکه هرگز در پیگیری منطقه امیرآباد بهشهر به منطقه آزاد کوتاهی نمی‌کنم، افزود: نیروی جهادی هیچ وقت در پیگیری امور خسته نمی‌شود ولی بنده با تدبیر این موضوع مسائل را رصد می‌کنم.

وی یادآور شد: بنده هیچ وقت تسلیم تصمیم غیرکارشناسی و غیرفنی نشده و نمی‌شوم و اعتقاد دارم که منطقه ویژه امیرآباد از تمامی مناطق کشور در نوبت ظرفیت بسیار مناسبی دارد.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به فارس که آیا فشار زمین‌خواران در جلوگیری از معرفی بندرامیرآباد به منطقه آزاد تجاری اثرگذار است، گفت: در این زمینه وارد حاشیه نشویم و اجازه بدهید که در همین حوزه مسائل را رفع کنیم./فارس


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

ایمان 22 تير 1396
7
2
پاسخ
آقای دکتر عمده مشکلات در روستاهاست اگه دنبال حل مشکل روستائیان باشین خلی بهتره بندر امیرآباد به این بزرگی شده محل کار افراد غیر بومیه کدوم جوون منطقه مشغول بکاره مطمئنا منطقه آزاد هم به نفع سرمایه داران و یکسری افرادی که لابیشون قویه میشه
نا شناس 22 تير 1396
5
2
پاسخ
سلام- مظلومیت مازندران بی نظیر است درود بر شاعری عزیز
مازنی 21 تير 1396
7
0
پاسخ
با این زیرآب زنی هایی که در مازندران هست، مازندران هیچ موقع به رشد نخواهد رسید مگر آنکه فرهنگ و رفتار خود را تغییر دهند، مازندران در درجه اول نیاز به رشد فرهنگی دارد
سیدعبدالرضانبوی تروجنی 21 تير 1396
0
4
پاسخ
سلام علیکم /باعرض سلام و خسته به نماینده بهشهر اقای دکتر علی محمد شاعری درباره خط راه اهن بهشهر به مشهدرا پیگری کنید /خیلی برای مسافران بهشهری سخته برای زیارت به مشهد مقدس باید بریم ساری از ساری سوار قطار بشیم //این کاررا از شما می خواهیم //با کمال تشکر //سیدعبدالرضا نبوی از روستای شهید اباد

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی