.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
با انتشار نامه‌ای سرگشاده صورت گرفت؛
اعتراض شدیداللحن احمدی‌نژاد به دستگیری بقایی/ فورا او را آزاد کنید و به این «ظلم» پایان دهید
شمال نیوز: رئیس دولت‌های نهم و دهم در نامه‌ای ضمن اعتراض به بازداشت حمید بقایی، خواستار آزادی فوری وی شده است.
اعتراض شدیداللحن احمدی‌نژاد به دستگیری بقایی/ فورا او را آزاد کنید و به این «ظلم» پایان دهید

شمال نیوز: به دنبال بازداشت حمید بقایی معاون اجرایی رئیس‌جمهور در دولت دهم، محمود احمدی‌نژاد در نامه‌ای سرگشاده ضمن اعتراض به این موضوع ، خواستار آزادی فوری وی شده است.
 

احمدی‌نژاد در این نامه آورده است: در فرهنگ دینی ما حکومت فی‌نفسه فاقد ارزش و اعتبار است مگر آنکه در خدمت احقاق حق و اجرای عدالت و جلوگیری از ظلم باشد چراکه در غیر این صورت از آب بینی بز مریض بی‌ارزش‌تر است.


وی گفته است: این‌جانب و دوستانم با همه وجود معتقد به آرمان‌های انقلاب و کشور عزیزمان بوده و همه زندگی و موجودیت خود را برای خدمت به ملت و ارزش‌های الهی و انسانی وقف کرده‌ایم. ما به هیچ جناح قدرت و ثروت و دسته سیاسی وابستگی و دل‌بستگی نداشته و نداریم و تنها تعهد ما به مردم و انقلاب است.


رئیس دولت‌های نهم و دهم در بخشی دیگر از این نامه اشاره کرده است که اعتراض به ظلم، اعلام ظلم و تظلم علاوه بر اینکه حق قانونی و شرعی و انسانی هر فرد است، نه‌تنها موجب تضعیف نهاد‌ها نمی‌شود بلکه موجب تقویت آن‌ها است چراکه ظلم مهم‌ترین عامل در تضعیف و اضمحلال یک مجموعه و حکومت‌ها است. مدعیان دلسوزی به‌جای اینکه مانع از اعتراض به ظلم شوند باید مانع از وقوع ظلم شوند.


وی گفته است: بنده و دوستانم اصولاً با هر عمل خلاف شرعی مخالفیم و اگر حرفی می‌زنیم برای اصلاح وضع است و این حق طبیعی و قانونی هر شهروند است.


احمدی‌نژاد در ادامه ضمن درخواست آزادی بقایی تاکید کرده است: مجدداً شهادت می‌دهم که برادر عزیزم آقای حمید بقایی فردی مومن، انقلابی و فداکار و پاک‌دست و خدوم و باورمند به ارزش‌های الهی و انسانی و مردی کاردان و مردمی است.


رئیس‌جمهور سابق در رابطه با اتهامات بقایی نوشته است: اتهام آقای بقایی اجرای مصوبه دولت در تخصیص مجموعاً سیصد میلیون تومان پاداش پایان دوره و پس از ۸ سال تلاش بی وقفه و شبانه روزی به هجده نفر از اعضاء دولت بوده است که تمام نهاد‌های قانونی نظارتی عدم مغایرت آن با قانون را رسماً اعلام کرده‌اند.


در طول هفت و نیم ماه زندان انفرادی که پنج ماه آن در اختیار وزارت اطلاعات بوده است بار‌ها مورد بازجویی قرار گرفت و مواردی غیر مرتبط با اتهامات از او سوال و خواسته شده است که علیه همکاران خودش اتهاماتی وارد نماید و آزادی او را منوط به پذیرش این امر خلاف قانون و خلاف اخلاق کرده‌اند که این خود داستان دیگری است. آقای بقایی پس از آزادی بار‌ها خواسته است که مشروح بازجویی‌ها جهت اطلاع مردم منتشر شود.


در طول بازداشت بازپرس پرونده بار‌ها از دولت و دیگران خواسته است که هر مدرکی می‌توانند علیه آقای بقایی تهیه و ارائه نمایند. حتی گروهی کارشناس استخدام کردند و از بیت المال هزینه نمودند تا تمام اسناد ریاست جمهوری بررسی و مدارکی علیه ایشان جمع آوری و ارائه شود. به تعبیری تمام اسناد نهاد و زندگی ایشان را شخم زدند، ولی همانگونه که از قبل معلوم بود به دلیل پاکی ایشان موردی یافت نشد.


در طول ۵۶ روز اول اجازه ملاقات با وکیل را نداشت و وقتی وکیل این موضوع را رسانه‌ای کرد، به اتهام اعلام محتوای پرونده، پرونده‌ای برای او تشکیل و به نه ماه زندان محکوم شد. اگر کارشناسان حقوقی و قضایی در سراسر جهان این اقدام را با آنچه در کشور‌های مختلف جهان جاری است مقایسه نمایند چه سیمایی از دستگاه قضایی جمهوری اسلامی در دیدگاه مردم شکل خواهد گرفت.


در طول ۵/۷ ماه حتی اجازه خرید غذا از بیرون به ایشان نداده اند در حالیکه می‌دانستند ایشان ناراحتی گوارشی دارد. حدود ۵ ماه که در اختیار وزارت اطلاعات بوده آفتاب ندیده است.


بازپرس مربوطه بار‌ها و حتی در حضور وکلای پرونده به‌جای رسیدگی عادلانه و قانونی ایشان را تهدید کرده و بر خلاف همه قوانین، بازداشت انحصاری یک ماهه را هفت بار تمدید کرده است. پوشاندن لباس زندانی و آوردن به دادسرا بدون جوراب و با دمپایی بخشی از بی احترامی‌ها بوده است. شرح تخلفات بازپرس از قوانین جاری و عدم پایبندی به مقررات مثنوی هفتاد من کاغذ می‌شود.


بازپرس اصرار داشت که بدون هیچ دلیل و سندی قرار وثیقه‌ای چند میلیاردی صادر نماید که با مخالفت آقای بقایی مواجه شد و نهایتاً قرار کفالت صادر و ایشان پس از ۲۲۵ روز بازداشت از زندان انفرادی آزاد شد.


در دوره بازداشت آقای بقایی این‌جانب از معاون اول رییس جمهور فعلی به خاطر دوازده فقره افترا و تهمت به دولت قبل شکایت کرده و صد‌ها برگ از اسناد و اطلاعات موجود و آشکار در دولت فعلی را به عنوان سند بر رد اتهامات به دستگاه قضایی ارائه دادم.


شکایت این‌جانب به همان بازپرس آقای بقایی ارجاع شد. این بازپرس بدون کوچک‌ترین رسیدگی یا سوال از این‌جانب یا وکیل این‌جانب و یا از طرف شکایت و یا وکیل طرف شکایت و یا حتی یک استعلام از دستگاه‌های ذیربط در مورد صحت اسناد تحویلی، شکایت این‌جانب را رد کرد.


اما پس از یک سال و نیم مجدداً در صبح روز ۱۸/۴/۱۳۹۶ مامورین دادستانی با حکم جلب آقای بقایی به درب منزل ایشان مراجعه و ایشان را نزد بازپرس برده اند.


آقای بازپرس بدون طرح هیچ مطلب جدیدی و صرفاً با تکرار برخی سوالاتی که قبلا بار‌ها پرسیده شده و جواب داده شده بود با این ادعا که اطمینان ندارد در وقت احضار برای ادامه دادرسی، آقای بقایی مراجعه نماید و یا اینکه احضاریه فرستاده و مامور مربوطه خانه آقای بقایی را شناسایی نکرده است، قرار کفالت را به وثیقه پنجاه میلیارد تومانی تبدیل و ایشان را روانه زندان کرده است. وثیقه اولیه ۳ میلیارد تومان بوده که آقای بقایی آن را نیز نپذیرفته بود. وکیل آقای بقایی به عنوان اعتراض ذیل قرار نوشته است که؛ آدرس آقای بقایی همانجا است که مامورین شما دو بار او را دستگیر کرده‌اند و به علاوه بخشی از منزل ایشان را برای ماه‌ها پلمپ نموده اند. ضمناً ایشان دو نفر کفیل و دو نفر وکیل دارد که می‌توانستید با آن‌ها مکاتبه نمایید.


وی در ادامه نامه خود به طرح چند سوال پرداخت که در ذیل آمده است:


در فاصله ۱/۵ سال چه اتفاقی جز ثبت نام آقای بقایی و این‌جانب در انتخابات ریاست جمهوری روی داده است؟


بازپرس تا چه مدت برای تحقیقات زمان لازم دارد، آیا ۷/۵ ماه بازداشت انفرادی و ۱/۵ سال پس از آن برای تحقیقات کافی نبوده است؟ در حالیکه طبق قانون باید اول تحقیق شود و سپس بر پایه مستندات کافی جلب یا احضار و … صورت گیرد.


این‌جانب و همکارانم چه گناهی مرتکب شده ایم که ظاهراً حیثیت و زندگی و مال ما هدر است. آیا ما هیچ حقوقی نداریم؟


آیا ما مرغ عروسی و عزا هستیم. هرگاه جناح‌های سیاسی می‌خواهند درگیر شوند ابتدا با ما برخورد می‌کنند و اگر صلح کنند باز هم با ما برخورد می‌کنند و اگر زورشان به دیگری نرسد باز به سراغ ما می‌آیند.


وی در پایان خاطر نشان کرد: از رییس قوه قضاییه انتظار دارد که دستور دهند آقای بقایی به فوریت آزاد شود و از ادامه این ظلم بزرگ جلوگیری نمایند.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

نا شناس 20 تير 1396
16
21
پاسخ
اقاي دكتر فداي مظلوميتت..چرا دست تو لونه ي زنبور گذاشتي.چرا يكشنبه ي مجلس رو براي اين اقايان رقم زدي..بيخيال ميشدي كه همه مشغول باشن..درقلب محرومان جاي داري ٩٦درصد محرومين جامعه..سرباز ولايت بودي و خواهي ماند..جانم فداي رهبرم
نا شناس 20 تير 1396
16
16
پاسخ
اقای دکتر عزیز عاقبت خدمتگزاری مرگ است گویند وقتی شاه مرد یکی امد پیش حضرت امام که خوش خدمتی وخوشحالحی کند امام ناراحت ونهیب زدندبه اون اقا بعد شعری به این مضمون برای شان خواندن مخند ایدوست برجنازه دشمن برتو همین ماجرا بود دکتر عزیز صبرکن عاقب مردان این دولت بعد ازعملکردشان بدست همین مردم. انقلابی وشهید پرورخواهید دید به خدا توکل کن خیلی بزرگ است نا امید شیطان است عاقبت رانده شده درگاه حق شد


نا شناس 21 تير 1396
19
12
پاسخ
جناب دكتر حاج ميثم مطيعي و دوستان و طرفدارنشان چرا در مورد تخلفات دولت قبل كه الان جرمشان هم ثابت شده شعر نميگوييد؟؟؟؟ چرا در مورد اونهايي كه در دولت قبل پول مردم بيچاره را قارت كردند شعر نمي گوييد احساس تليكيف نميكنيد ؟؟؟ شما خود را خادم ابا عبدالله مي دانيد ؟ واقعا برخوردهاي دوگانه شما از روي دلسوزي و انصاف است ؟؟/ چرا ترس از خدا و قيامت از بين رفت و همه چيز فداي سياست شد؟؟ اي كاش كمي لوطي بوديد كاش مثل اون داش مشتي هاي سابق كمي معرفت داشتيد به جاي تحصيلات عالي و دم و دستگاه و مريد كمي معرفت انصاف و مردانگي انتقاد خوب است ولي نه فقط جايي كه به نفع ما باشد و در ساير موارد سكوت كنيم چرا چون طرف هم سنگ و هم پياله ماست
پاسخ ها به این نظر
کارمند 22 تير 1396
ناشناس محترم...برو نظرات رهبر در مورد دولتهای نهم و دهم مطالعه کن....و انتقادهای صریح و شفاف ایشان از دولت یازدهم....
بعد بیا اینجا نظر بده....
اکبر 21 تير 1396
12
6
پاسخ
دقیقا مهین طور هست.متاسفانه اجرای قانون برای فقرا و .. هست.پولدارها و رانت خوارها و ... بعد ارتکاب جرم راست راست راه میروند و به ریش دیگران می خندندهمثل مهدی هاشمی و فرزندان سیاسیون و ...
تقی 21 تير 1396
12
18
پاسخ
آقای احمدی نژاد جرم شما و دولت شما خیلی سنگین بود و اونم اینه که به مردم فقیر و بی بضاعت کمک کردید.شما نباید اینکار ار انجام می دادید.این مملکت برای سرمایه دارها هست .
هموطن 21 تير 1396
18
4
پاسخ
هر کسی در این مملکت مسئولیتی دارد و کارش تمام میشود بعدش دزد و خلافکار شناخته میشود . خیلی خنده داره
تلوس 21 تير 1396
13
14
پاسخ
آقای احمدی نژاد مثل اینکه حالت خوش نیست؟بقایی خلاف کرده و متهم است باید جوابگو باشد .مگر تو چیکاره هستی به رئیس محترم قوه قضائیه دستور می دهی و امر و نهی میکنی که بقایی فورا آزاد شود؟باید به اتهاماتش رسیدگی شود نه اینکه آزاد شود.از قوه محترم قضائیه درخواست داریم زیر بار این حرفا نرفته و کار خودشان را انجام دهند.
پاسخ ها به این نظر
نا شناس 22 تير 1396
تلوس جان قوة قضائيه هنوز نتونسته ثابت كنه آقاي بقايي خلاف كرده . تو چه خلافي ديدي كه قوه قضائيه نديده ميتوني ثابت كني ؟ اگر نتونستي ثابت كني خيلي بيجا مي كني كه ميگي فلاني خلاف كرده
رومینا 21 تير 1396
12
0
پاسخ
یادش بخیر سی چهل سال پیش هرکی زندان می رفت بخاطر عقیده ایسم و مذهب حکومت و ایدئولوژی بود ولی الان هرکی میره بخاطر میلیارد و دولار و نفت و از این چیزها شده چه بازار ریا گرم شده چه نیت سفره ها فرق کرده چقدر رومون زیاد شده تازه یه سیگار کشیدن رییس یک کشور کمونیستی راهم مسخره می کنیم چه پر سرو صدا به سرازیری می ریم نه حرفی از حافظ هست نه مولانا نه فردوسی نه سعدی نه خیام انگا نه انگار که ظانها گشتند و فهمیدند و نوشتن . دیاری خشک دریغ از جرعه ای باهم زیستن
نا شناس 21 تير 1396
2
4
پاسخ
چشم . الساعه
تقی 21 تير 1396
6
7
پاسخ
این هم از دولت پاکدست
نا شناس 21 تير 1396
8
18
پاسخ
مملکت قانون دارد دوران بی قانونی و خط قرمز دانستن اطرافیان گذشت .
پاسخ ها به این نظر
نا شناس 22 تير 1396
جالبه فاضل لاریجانی چی شد فرزندان ناطق کجا هستن حسین فریدون کجاست منطق نشان داده هیچ وقت در کشوری ظلم از بین نمی رود انشالله با ظهور ولی عصر همه چی پایان یابد
نا شناس 21 تير 1396
12
9
پاسخ
آقای احمدی نژاد:
چرا در جشن پیروزی خودتان در میدان ونک به کسانی که فریاد عدالت سردادند و خواستار برخورد با تخلفات ستاد شما شدند ، توهین کردید و آنها را فتنه گر خواندید ؟! آن روز می گفتید همه باید به قانون تمکین کنند و شکایت را از طریق مراجع قانونی و قوه قضائیه پیگیری کنند !!؟؟ حالا همین قوه قضائیه را به بی عدالتی متهم می کنید ؟! درد دارد؟! دادتان درآمد ؟! دیگر شعار مرگ بر فتنه گر نمی دهید؟! برای دیگران شعار قانونگرایی می دهید ولی خودتان را بالاتر از قانون می دانید ؟! مشکل کشور ما دقیقا از همین نقطه است که کسانی خود را فراتر از قانون می دانند و همه خلافها از همینجاست ...... تسلیم قانون باشید .......
پاسخ ها به این نظر
کارمند 22 تير 1396
قانون؟؟؟؟
مثل اینکه سر و کارت به دادگاه و مسائل قضایی نخورده....اگه بخوره متوجه میشی قانون با قدرتهاست.....
احمدخواجوند 20 تير 1396
14
8
پاسخ
برادر عزيز دست تو بردي تولونه زنبور دوست داري بهت نيش نزنند چرا افشاگري بر عليه برادر صادق خان نمودي از مرز قرمز انهاعبور كردي نتيجه اش ميشود اين .
فرهاد 22 تير 1396
11
12
پاسخ
جناب دکترحاج محمودحتمافراموش نکردی زمانی که تریبون دردست داشتی چه آسان باحیثیت برخی بزرگان بازی می کردی ونیک میدانیم که این آسیاب به نوبت است.../انشاءالله همیشه قانون خط قرمزاست نه اشخاص/
نا شناس 22 تير 1396
5
4
پاسخ
ان مع العسر یسرا
فان مع العسر یسرا .
فیضی 22 تير 1396
16
9
پاسخ
بازداشت كساني كه جرمشان اثبات نشده خوب نيست . اما آقا محمود بعد سال 88 آقاسعيد تو (مرتضوي ) چند صد يا بيشتر بيگناه رو به كهريزك برد و آن كرد كه نبايد مي كرد . و جنابعالي سرمست از قدرت مردم را خس و خاشاك مي خواندي و مرتضوي را پاداش گنج تامين اجتماعي مي دادي . اين چيزهارو بلد نبودي ؟ الان مظلوم نمايي مي كني ؟!!! چه گناهي كردي ؟ يه نگاه به اين مملكت بكن ببين جايي رو .... گذاشتي ؟ دفعه بعد تورو به فضا بفرستند تا خوب ببيني چه كردي ؟

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی