.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
محسن رضایی در یادداشتی تأکید کرد؛
باید به فصل الخطاب نظام مراجعه کرد / انتخابات را پایان‌یافته بدانیم / به دولت کمک کنیم به وعده‌های اقتصادی‌اش عمل نماید
تکرار هیاهوها و جنجال‌های رسانه‌ای، نگرانی‌هایی را پدید آورده است: آیا بی توجهی به امر فصل الخطاب نظام به فتنه جدیدی منجر نمی شود؟ آيا قرار است چنین جنجال‌های زنجیره‌ای، استمرار یابد؟ آیا این‌گونه حرکت‌ها، روش جدیدی برای به هم زدن اوضاع کشور و یا فرار از پاسخگویی نیست؟
باید به فصل الخطاب نظام مراجعه کرد / انتخابات را پایان‌یافته بدانیم / به دولت کمک کنیم به وعده‌های اقتصادی‌اش عمل نماید

شمال نیوز: پس از حواشی سیاسی به وجود آمده در ادامه کارزار انتخابات ریاست جمهوری و اتفاقات رخ داده، دکتر محسن رضایی در یادداشتی به اشاره به شرایط سیاسی و امنیتی کشور، از لزوم هشیاری همه جریان‌های سیاسی سخن به میان آورد و تأکید کرد در این شرایط باید به فصل الخطاب نظام مراجعه کرد.

دکتر محسن رضایی در این یادداشت تحت عنوان «جنجال‌های زنجیره‌ای» با اشاره به حماسه ملت ایران در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: «مشارکت حماسیِ چهل‌میلیونی ملت ایران در انتخابات که تکریم جهانیان را در پی داشت، بغض دشمنان ما را برانگیخت، به‌ گونه‌ای که با تدارک حملات تروریستی به مرقد حضرت امام خمینی (ره) و مجلس شورای اسلامی، تلاش کردند با تضعیف امنیت کشور، آن مشارکت عظیم را کمرنگ جلوه دهند، ولی موفقیت بزرگ سپاه در عملیات موشکی علیه تروریست‌ها که در کمال دقت، سرعت و قدرت انجام شد، نه‌ فقط نشان داد که ملت ما از حضور در صحنه، عقب‌نشینی نمی‌کند بلکه از اقتداری برخوردار است که می‌تواند دشمن خود را در صدها کیلومتر بیرون از مرزها تنبیه کند.»

استاد دانشگاه امام حسین درباره تأثیر این عملیات اشاره کرد: «عملیات موشکی سپاه، از یک ‌سو موجب اعجاب تحلیلگران و مسرت جهانیان شد و از سوی دیگر، دشمنان ما حتی آمریکا و اسرائیل را از هر نوع محکومیت لفظی علیه ایران بازداشت؛ ضمن آن که موج عظیمی از شادمانی در دل هاي ملت ایران به وجود آورد.

با اين حال، متأسفانه در پی جنجال‌های چند روز اخیر، مشارکت عظیم مردم در انتخابات و نیز اقتدار ملت ما، تحت‌الشعاع قرار گرفت. گویی دست‌هایی در کار است که همزمان با افزایش تحریم ها و تهدیدات، چنین القا کنند که تفرقه و تشتُّت، کشور را فرا گرفته است.»

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داده است: «ماجرا از دو قطبی سازی جامعه و اینکه مردم به چه فکری رأی داده و به چه فکری رأی نداده‌اند، آغاز شد و سپس با اظهارات ناسنجیده پیرامون موضوع امامت حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) و پس ‌از آن، «دولت با تفنگ» و تأخیر در تأیید اقدام شجاعانه و بهنگام سپاه، ادامه یافت و سرانجام دو جنجال رسانه‌ای ناشی از توهین به ریاست جمهوری آن هم در راهپیمایی روز جهانی قدس و حملۀ گسترده رسانه‌ای به مداح اهل‌بیت، نه ‌فقط موفقیت‌های بزرگ و بی‌نظیر مشارکت میلیونی مردم در انتخابات و نیز اقتدار موشکی را کمرنگ کرد، بلکه وحدت کشور را در آستانه تهدید قرار داد.»

محسن رضایی با انتقاد از توهین به دکتر روحانی، خاطرنشان کرد: «هرچند اقدام ناپسند توهین به رئیس‌جمهورمحترم از سوی همه جریانات سیاسی به‌ ویژه اصولگرایان و نیروهای انقلاب، محکوم شد، به یک جنجال رسانه‌ای مبدل گشت که با بیانات مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز عید فطر ـ که همچون همیشه، فصل الخطاب و پایان‌بخش این‌گونه مسائل در کشور است ـ خاتمه یافت.»

دبیر مجمع تشخیص مصلحت به اشاره به زنجیره شدن این حواشی، ادامه داد: «ساعتی نگذشته بود که جنجالی دیگر با حمله به مداح اهل‌بیت آغاز شد، در حالی که برنامه این مداح، قبل از خطبه های مقام معظم رهبری اجرا شده و حتی اگر در محتوای اشعار قرائت شده توسط ایشان تعريضي وجود داشت، با ایراد خطبه‌ها و اظهارات فصل‌الخطاب مقام معظم رهبري، نباید جنجالی جدید با حمله به مداح مراسم، آغاز می شد.»

او در ادامه این یادداشت آورده است: «در هر صورت، تکرار هیاهوها و جنجال‌های رسانه‌ای، نگرانی‌هایی را به ‌وجود آورده است: آیا بی توجهی به امر فصل الخطاب نظام به فتنه جدیدی منجر نمی شود؟ آيا قرار است چنین جنجال‌های زنجیره‌ای، استمرار یابد؟ آیا این‌گونه حرکت‌ها، روش جدیدی برای به هم زدن اوضاع کشور و یا فرار از پاسخگویی نیست؟

چه این گونه جنجال‌ها، حساب شده و طراحی شده و چه ادامه مبارزات انتخاباتی باشد، می تواند مورد سوءاستفاده دشمن قرار گیرد و به فتنه‌ای جدید تبدیل شود كه به حیثیت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی و ملت ما آسیب جدی وارد سازد.»

او در آخر یادآور شده است: «همه باید هشیار باشیم. اولاً در چنین شرایطی باید به فصل الخطاب نظام مراجعه کرد. ثانیا انتخابات را پایان ‌یافته بدانیم تا مردم ما از نتیجه انتخابات، بهره‌مند شوند، دولت به وعده‌های اشتغال، تولید و رفع محرومیت‌ها عمل کند و دیگران هم در تحقق شعار سال، همکاری کنند.

ثالثا ادامه جنجال‌هایی از این قبیل، هم اخلاق را مخدوش می‌سازد و هم رعايت حقوق شهروندی را در نقد دولتمردان هزینه‌ساز می‌کند و مهم‌تر از همه اینکه باید در شرایط تحریم‌های اقتصادی جدید و تهدیدات منطقه‌ای، دشمن را ناامید کرد.»


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی