.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
با اعلام مدیر کل دامپزشکی استان ؛
2 بیمار دیگر مبتلا به تب کنگو در مازندران شناسایی شدند
شمال نیوز : مدیرکل دامپزشکی مازندران ادامه داد: پزشکان در صورت مشاهده علائم بیماری تب کریمه کنگو باید حساسیت به خرج دهند تا در صورت مثبت بودن نسبت به درمان اقدام کنند.....

شمال نیوز : مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: 2 مورد بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو در مازندران شناسایی شده که بیماران رو به بهبودی هستند.

به گزارش شمال نیوز ، حسین رضوانی درباره آخرین وضعیت بیماری تب کریمه کنگو در مازندران اظهار کرد: دو مورد بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو در مازندران شناسایی شده که بیماران رو به بهبودی هستند.

وی درباره مثبت بودن بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو در شهرستان رامسر، گفت: این بیمار دامدار گیلانی بوده که مورد مثبت اعلام شده در رامسر بستری شده و مربوط به مازندران نیست.

مدیرکل دامپزشکی مازندران ادامه داد: پزشکان در صورت مشاهده علائم بیماری تب کریمه کنگو باید حساسیت به خرج دهند تا در صورت مثبت بودن نسبت به درمان اقدام کنند.

این مسئول با بیان اینکه رعایت مسائل بهداشتی و قرنطینه‌ای ضروری است، اضافه کرد: با توجه به انجام سم‌پاشی در جایگاه‌های دام، توصیه ما این بوده دامداران در این زمینه با ما همکاری کنند.

رضوانی یادآور شد: دام نیز قابلیت جابه‌جایی و نقل مکان دارد تنها باید نسبت به گرفتن مجوز حمل اقدام شود تا شاهد مشکلی در این زمینه نباشیم.

وی با تأکید بر پرهیز از کشتار غیرمجاز دام، خاطرنشان کرد: مشاهده شده برخی افراد کنه‌ها را از روی دام کنده و با دست له می‌کنند که در این شرایط احتمال انتقال ویروس وجود دارد که باید از این کار به شدت خودداری کنند.

مدیرکل دامپزشکی مازندران در پایان گفت: افراد در خرید گوشت دقت کرده که حتماً ممهور به مهر دامپزشکی و برچسب تگ بهداشتی باشد تا با مشکلی مواجه نشوند.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی