.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

هشدار آیت الله معلمی به مسئولان استان ؛
معضل «نساجی مازندران» دوباره سرباز کرده است
شمال نیوز : نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان افزود: از دیگر مشکلات منطقه، موسسه مالی و اعتباری کاسپین است که مردم برای دریافت وام در آن سپرده‌گذاری کردند اما الان نه وام را می‌دهند نه اصل پول را و مردم برای گله نزد ما می‌آیند.....
شمال نیوز : امام جمعه قائم شهر با بیان اینکه بدیهی است که آمریکا برای حذف عناصر اقتدار ایران شرط و شروطی بگذارد، گفت: مثلا ممکن است آنها بگویند سپاه نباشد، بسیج دخالت نکند و یا در مسائل منطقه این طور رفتار کنید اما همه مسؤولان باید برعکس دشمن تمام عناصر اقتدار را تقویت کنند.

به گزارش شمال نیوز، آیت‌الله علی معلمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به سالروز شهادت امام علی (ع) اظهار کرد: بصیرت و جریان‌شناسی در جامعه اهمیت زیادی دارد.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب در جمع کارگزاران فرمودند نباید به دشمن اعتماد کرد، افزود: این سخن یعنی در بعضی موارد اعتماد اتفاق افتاده است و گفتند در جاهایی کوتاه آمدیم، که خطاب نمی‌کنند چه کسی کوتاه آمد که این از کرامت و بزرگواری و منش رهبری است.

امام جمعه شهرستان قانم‌شهر خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب تذکرات را به دولت‌مردان می‌دهند اما حمایت نیز می‌کنند تا دولت متلاشی و فلج نشود.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه از جمله تذکرات رهبری حوادث سال 59 بود، اظهار کرد: در سال ۵۹ رئیس جمهور وقت جمهوری اسلامی، جامعه را دو قطبی و مردم را به دو دسته موافق و مخالف تقسیم کرد و که نباید این تجربه تکرار شود.


وی افزود: تعبیراتی بود که گفته می‌شد پیروز این انتخابات پیروزی اعتدال بر افراط‌گرایی بود که این همان مصداق دو قطبی‌سازی بود که با هوشیاری ملت و هشدار به موقع رهبر از ایجاد فتنه جلوگیری شده و می‌شود.

امام جمعه قائم شهر با بیان اینکه بدیهی است که آمریکا برای حذف عناصر اقتدار ایران شرط و شروطی بگذارد، اظهار کرد: مثلا ممکن است آنها بگویند سپاه نباشد، بسیج دخالت نکند و یا در مسائل منطقه این طور رفتار کنید اما همه مسؤولان باید برعکس دشمن تمام عناصر اقتدار را تقویت کنند.

وی افزود: ارتش، سپاه، بسیج، نیروهای علمی و فناوری اینها عناصر اقتدار کشور هستند که باید تقویت شوند نه آنکه سخنانی در باب تضعیف آنها بیان شود.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دانشجویان در دیدار خود با مقام معظم رهبری از وضع فرهنگی جامعه گله کردند، اظهار کرد: رهبر انقلاب فرمودند چه در زمینه امر به معروف و نهی از منکر و چه در عرصه کارهای فرهنگی اگر احساس کردید مسؤولان درست عمل نمی@کنند آتش به اختیار باشید.

این مسؤول با اشاره به اینکه آتش به اختیار یعنی خودتان مسؤولیت دارید و به مسؤولیت خود عمل کنید، افزود: حالا به صورت وقیحانه برخی روزنامه‌های مدعیان اصلاح‌طلبی گفتند، برداشتن نظارت موثر از دستگاه‌های مسؤول در حوزه نشر و سینما از مصادیق آتش به اختیار است.

معلمی خاطرنشان کرد: آنها صحبت‌های آقا را با وجود حی و حاضر بودن ایشان، تحریف و خلاف معنا می‌کنند که این بی‌شرمانه است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در برابر این دهن کجی‌ها و تحریف‌های روشن موضع قاطعی داشته باشد که متاسفانه تماشاگر است.

امام جمعه قائم‌شهر با اشاره به مشکلات شهروندان منطقه اظهار کرد: مشکلاتی هست که وقتی مطرح می‌کنیم مسؤولان دلگیر می‌شوند که هر هفته از مصلی جمعه قائم شهر انتقاد می‌شود و باید بگویم استاندار محترم و مدیران کل اگر می‌خواهید اتتقاد نشود، پس شما جلوتر عمل کنید و فکر نکنید هر کسی که فقط از شما تعریف می‌کند خیرخواه شماست بلکه ممکن است انگیزه و غرض‌های شخصی داشته باشند و از شما بهره‌برداری کنند ولی باید بدانید کسانی که تذکر می‌دهند خیرخواهانه این کار را انجام می‌دهند.

این مسؤول در ادامه گفت: شرمنده می‌شوم که جوانان برای کار به ما مراجعه و فکر می‌کنند اگر ما پیگیری کنیم آنها اشتغال پیدا می‌کنند.

وی افزود: از دیگر مشکلات منطقه، موسسه مالی و اعتباری کاسپین است که مردم برای دریافت وام در آن سپرده‌گذاری کردند اما الان نه وام را می‌دهند نه اصل پول را و مردم برای گله نزد ما می‌آیند.

معلمی خاطرنشان کرد: بازنشستگان ذوب آهن چند سال معوقات دارند که متاسفانه پرداخت نشد و گاهی هم حقوق‌شان عقب می‌ماند.

امام جمعه قائم‌شهر با بیان اینکه معضل نساجی مازندران دوباره سرباز کرده است، اظهار کرد: کارگران نساجی مازندران ایامی که حقوق نگرفته بودند با بانک ملی تفاهم کردند و به نام کارگران وام گرفتند و به عنوان حقوق به آنها پرداخت کردند ولی الان بانک مطالبه آن وام را از کارگر دارد در صورتی که آن وامی که به کارگر داده شده بود حقوقش بود.

معلمی با تشکر از شهردار قائم‌شهر تصریح کرد: اگر شهردار، نساجی قائم‌شهر را به نام شهرداری تملک نکرده بود این کارخانه نیز مثل نساجی مازندران به دست یک نفر غیر ایرانی و بیگانه و یا داخلی می رفت حداقل الان به نام شهر و به نام شهروندان حفظ شده است و شورای جدید باید مثل شورای قبلی در این زمینه کمک و حمایت کند.

وی در پایان گفت: در پی تحرکات ذلیلانه و مذبوحانه عوامل استکبار در منطقه و حادثه تروریستی در مرقد امام راحل و مجلس شورای اسلامی اقتضا دارد امسال حضور ما در راهپیمایی روز قدس گسترده‌تر، فریاد ما رساتر و خروش ما سرشارتر باشد و همه یکدیگر را در جمعه آینده دیدار کنیم./ فارس


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی