.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
رئیس ستاد انتخابات مازندران؛
49 هزار نفر در مازندران رای اولی هستند
شمال نیوز:رئیس ستاد انتخابات مازندران گفت: در این دوره انتخابات مازندران 2 میلیون و 568 هزار نفرواجد شرایط اخذ رای دارد که 49 هزار نفر آنان رای اولی هستند....

شمال نیوز:رئیس ستاد انتخابات مازندران گفت: در این دوره انتخابات مازندران 2 میلیون و 568 هزار نفرواجد شرایط اخذ رای دارد که 49 هزار نفر آنان رای اولی هستند.

به گزارش شمال نیوز، علیرضا یونسی رستمی اظهار کرد: متولدین 29 اردیبهشت 1378 و قبل از آن با 18 سال سن می توانند در انتخابات شرکت کنند. 

یونسی رستمی با اشاره به اینکه تعداد صندوق های اخذ رای ریاست جمهوری   3 هزار  896 و تعداد صندوق های اخذ رای شوراها در استان 4 هزار و 35 عدد است، افزود: هفت هزار و 921 صندوق اخذ رای برای انتخابات رئیس جمهوری و شوراها در 29 اردیبهشت در این استان ساماندهی شد. 

یونسی شمار اعضای شوراهای شهر در این دوره از انتخابات را 316 نفر و اعضای شوراهای روستایی را 8 هزار و 140 نفر اعلام و تصریح کرد: پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در هشت شهر مازندارن شامل بهشهر، نکا، قائم شهر، بابل، آمل، بابلسر، چالوس و تنکابن با 642 شعبه رای گیری، به صورت الکترونیکی انجام می شود. 

وی با اشاره به اینکه تمام امکانات، تجهیزات و شرایط لازم به منظور برگزاری انتخاباتی با شکوه در مازندران فراهم شده است، تصریح کرد: در مجموع 61 هزار نفر نیرو اعم از نظارت، بازرسی و هیات های اجرایی و امنیتی کار برگزاری انتخابات 29 اردیبهشت را در این استان بر عهده دارند. 

معاون استاندارمازندران و سرپرست فرمانداری ویژه آمل مهم ترین وظیفه هیات های اجرایی را صیانت از آرای مردم به عنوان حق الناس و بی طرفی در انتخابات دانست و افزود: مردم مازندران در ادوار مختلف تاریخ برای تعیین سرنوشت شان حضور شکوه مندانه ای داشته و در این دوره نیز افتخاری دیگر خواهد آفرید. 

وی با بیان اینکه در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در مازندران  16 هزار و 850 نفر کاندیدا برای کسب 8 هزار و 140 کرسی شورا در 58 شهر و 2 هزار و 475 روستا رقابت می کنند تصریح کرد: 316 کرسی شوراها در مازندران شهری و 7هزار و 824 کرسی روستایی است. 

رئیس ستاد انتخابات مازندران گفت: پیش از این 827 نامزد انتخابات شوراها از ادامه رقابت انصراف دادند که 494 نفر مربوط به نامزدهای شورای روستایی و 333 نفر نیز شهری بودند. 

به گفته وی در این دوره از انتخابات شورا 18 هزار و 237 نفر در استان داوطلب شدند که از این تعداد 969 نفر انصراف داده و صلاحیت 411 نفر داوطلبان احراز نشده که تعداد 16 هزار و 857 نفر باقی ماندند. 

به گزارش ایسنا، میزان مشارکت واجدین شرایط اخذ رای مازندران در آخرین انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی که در سال 1392 برگزار شد، 2/73 درصد بوده است.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی