.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
گناهان کبیره در رقابت‌های انتخاباتی!

شمال نیوز: محمود فرشیدی/ در الگوی مردم سالاری دینی ، انتخابات برگرفته از مبانی نظام اسلامی است. برخلاف تصور عده‌ای که انتخابات را تجربه‌ای غربی می‌ا‌نگارند و بنا دارند آن قالب را بر نظام اسلامی تحمیل و بدان الصاق نمایند.

به گزارش شمال نیوز، در الگوی مردم سالاری دینی ، انتخابات برگرفته از مبانی نظام اسلامی است. برخلاف تصور عده‌ای که انتخابات را تجربه‌ای غربی می‌ا‌نگارند و بنا دارند آن قالب را بر نظام اسلامی تحمیل و بدان الصاق نمایند و هر کجا با تعارضی مواجه شدند اسلامیت نظام را سایش بدهند، تفکر التقاطی آنان بی‌شباهت به باور غلط گروهی نیست که می‌پنداشتند اسلام عامل ایجاد انگیزه مبارزه و مارکسیسم علم مبارزه ‌است و می‌کوشیدند میان اسلام و مارکسیسم تلفیق ایجاد کنند. بر اساس نگاه توحیدی به «انتخابات و جمهوریت» و خاستگاه اسلامی آنهاست که شرکت در انتخابات همانند نماز و روزه جنبه تکلیف شرعی می یابد و رای مردم «حق‌الناس» شمرده می شود و همچنان که برای ادای یک واجب شرعی نظیر نماز نمی‌توان گناهی مقدماتی مرتکب شد و مثلا زمین یا لباسی را غصب نمود ، برای انجام تکلیف انتخابات نیز نامزدها و طرفدارانشان باید از ارتکاب هر گونه گناهی پرهیز کنند و از دروغ و تهمت و تحقیر و استهزای رقبا اجتناب نمایند. البته همچنان که مشاهده می شود برگزاری انتخابات در کشور ما ، هر دوره با بهره‌گیری از روش‌های جدید، به الگوی اسلامی و رعایت موازین اخلاقی نزدیک‌تر می شود و بخصوص رسانه ملی ، نقش تاثیرگذاری در این طریق ایفا می‌کند، اما انتظار می رود سایر دستگاه‌های مسئول نیز با ترسیم سیاست‌های مورد انتظار و اعمال قاطع‌آنها زمینه دستیابی به الگوی مطلوب نظام اسلامی در انتخابات را فراهم سازند.

درعرصه مبارزات انتخاباتی ، اگر چه هر گونه تخطی از الگوی مطلوب نظام اسلامی گناه و خلاف محسوب می شود و قابل پیگرد قانونی است اما برخی تخلفات «گناه کبیره» و جرم نابخشودنی می باشد که مردم انتظار دارند دستگاه‌های مسئول بلافاصله و قاطعانه با خاطی یا خاطیان برخورد نمایند. «گناه کبیره» در انتخابات عبور از خط قرمزهای نظام اسلامی است ، یعنی همان چیزی که دشمنان ملت ایران 38 سال است در آرزوی شکستن این خطوط قرمز روزشماری می‌کنند و می‌کوشند با هزار و یک مکر و فریب به وحدت و اقتدار ملت ایران خدشه وارد سازند. بر همین اساس است که مقام معظم رهبری فرموده‌اند: «در انتخابات باید امنیت به صورت کامل محفوظ بماند و هر کسی که از این راه تخطی کند قطعا بداند سیلی خواهد خورد.»

بر این پایه اگر نامزدی بخواهد با تحریک پیروان ادیان و مذاهب و قومیت‌ها علیه یکدیگر، به امنیت ملی ضربه وارد آورد ، «گناه کبیره سیاسی» مرتکب شده است .

اگر نامزدی اقدامات قاطع نظام اسلامی علیه منافقین تروریست را که برای تامین امنیت کشور انجام شده است زیر سوال ببرد، «گناه کبیره سیاسی» مرتکب شده است.اگر نامزدی برای خوشامد دشمن ، نهادهای انقلابی حافظ امنیت کشور نظیر سپاه پاسداران را تضعیف نماید «گناه کبیره سیاسی» مرتکب شده است. اگر نامزدی دستاوردهای دفاعی و صنایع موشکی کشور را که تامین کننده قدرت بازدارندگی ایران اسلامی و مانع طمع‌ورزی دشمن شده است، زیر سوال ببرد، «گناه کبیره سیاسی» مرتکب شده است. اگر نامزدی ، همصدا با دشمن ، از روحیه جهاد و مقاومت با تعابیری نظیر تندروی و خشونت نام ببرد ،

«گناه کبیره سیاسی» مرتکب شده است. اگر نامزدی در رفتارهای انتخاباتی خود ،

یکی از ارکان اقتدار ملت ایران ، یعنی ایمان ، حیا و اخلاق جوانان را تضعیف نماید، «گناه کبیره سیاسی» مرتکب شده است. اگر نامزدی مواضع قاطع ملت ایران در دفاع از حقوق خود و ایستادگی سال‌های گذشته در برابر زیاده خواهی‌های نظام سلطه جهانی را ، جنگ طلبی با جهانیان قلمداد نماید و به خیال جلب آرای بیشتر ، مردم ایران را از آمریکا بترساند و دشمن را به خود امیدوار کند،

«گناه کبیره سیاسی» مرتکب شده است . در هر حال ملت ایران ، طی این قریب چهار دهه، انتخابات متعددی را برگزار کرده و از پدیده انتخابات ، شناخت کاملی به دست آورده است و از توطئه‌ها و تحریکات استکبار جهانی و نامزدهای ضعیف النفسی که چه بسا تحت القائات دشمن قرار بگیرند، تجربه فرا گرفته و آ‌موخته است که چگونه این توطئه‌ها را خنثی سازد و گرفتار شدگان احتمالی در دام دشمن را چگونه مدیریت نماید و سر جای خود بنشاند و بر خلاف تصور کسانی که در هیجانات انتخاباتی ، از خود بیخود می‌شوند و در منطقه ممنوعه

«گناهان کبیره» پای می‌نهند، پایان یافتن شور و نشاط و هیجانات انتخابات، پایان دنیا نیست بلکه ادامه آن، چه در دنیا و بخصوص چه درآخرت ، فرصتی برای حساب و کتاب‌ها و رسیدگی به « گناهان کبیره سیاسی» فراهم خواهد آمد.


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی