.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
نوشدارو پس از مرگ سهراب ؛
برپایی جلسه مدیریت بحران مازندران پس از بحران
جلسه هماهنگی مدیریت بحران مازندران دقیقا دو روز پس از بحران سیلاب و برف در مازندران صورت گرفته که نوعی نوشدارو پس از مرگ سهراب تلقی می‌شود.

به گزارش شمال نیوز، مازندران طی سه روز گذشته شاهد سیلاب و بارش باران فراوان، سرمای زودرس زمستانی در پائیز و به دنبال آن بارش برف شده بود.

به دنبال این بارش‌ها، بخش وسیعی از تاسیسات زیربنایی شهرستان‌های غرب مازندران در رامسر و تنکابن به شدت تخریب شد و آسیب دید. بر اثر این بارش‌ها بسیاری از باغات مرکبات منطقه نیز خسارت‌هایی دیده است.

جلسه ستاد مدیریت بحران مازندران به منظور بررسی میزان خسارات سیلاب اخیر امروز در استانداری مازندران به ریاست علی نبییان معاون عمرانی و جانشین ستاد مدیریت بحران مازندران تشکیل شده است.

تعویض و بازسازی سیم‌های فرسوده برق

قاسم شهابی، مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران در این مراسم گفت: در حوزه خاموشی و قطع برق مشکل خاصی در استان نداشتیم که برای پیشگیری، تعویض سیم‌های فرسوده برق در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: صدور مجوز برای قطع درختان مزاحم می‌تواند به رفع مشکلات در حوزه جلوگیری از خاموشی و قطع برق کمک کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران نیز گفت: با آگاهی بخشی به مردم می‌توانیم از ظرفیت مردم در کاهش و کنترل حوادث استفاده کنیم.

مجتبی اکبری افزود: ساخت خانه هلال در دستور کار قرار دارد که در فاز یک آن در 131 دهستان راه اندازی می‌شود که برای تجهیز هر خانه 10 میلیون تومان اعتبار مصوب شد که در صورت بروز مشکل می‌توانیم در این بخش‌ها مدیریت کنیم.

ایجاد خزان زودهنگام در مازندران

مدیرکل منابع طبیعی مازندران منطقه ساری نیز در این نشست گفت: در شش ماهه نخست امسال 63 فقره آتش سوزی در 157 هکتار از اراضی استان گزارش شد که 38 فقره در جنگل،12 فقره در جنگل دست کاشت و 10 فقره در مرتع بوده است.

ستار بابایی افزود: اکنون با تغییر برخی شرایط جوی مانند طولانی شدن بارش و خزان شدن زودهنگام برگ‌ها فصل آتش سوزی جابجا شد که باید هشدارهای لازم را به موقع به مردم بدهیم.

وی بیان کرد: برای پاکسازی شاخ و برگ در سد گلورد مجریان طرح مکلف شدند آن از عرصه خارج کنند تا شاهد مشکل نباشیم. بابایی گفت: باید با صدور مجوز، درختان مزاحم حادثه‌ساز  قطع شوند.

مدیرعامل آب منطقه ای مازندران نیز گفت: مازندران از استان‌های کشاورزی کشور بوده که تابستان امسال سال سختی در زمینه تامین و توزیع آب بود به گونه ای که 60 درصد کاهش بارش باران داشتیم.

ابراهیم یخکشی افزود: با بارش چند روز گذشته در استان به طور متوسط 60 میلی‌متر باران بارید که بیشتر تمرکز بارش باران با حجم هزار و 500 میلیون متر مکعب در منطقه دشت بود.

وی گفت: با نگاه پیشگیرانه ای که در استان داشتیم لایروبی انهار و رودخانه‌ها و ایجاد سازه ها انجام شد که لازم است دفع آبهای سطحی نیز از طرف شهرداری صورت گیرد.

مدیرعامل آب منطقه ای مازندران نیز بیان کرد: شاخ و برگها نقش مهمی در ایجاد سیل دارند که تلاش کردیم با همکاری منابع طبیعی نسبت به پاکسازی شاخ و برگ حریم گام برداشته شده که سد گلورد باید مورد توجه قرار گیرد و پیمانکاران نسبت به جمع آوری آن اقدام کنند.

یخکشی گفت: رها سازی تنه درختان و شاخ و برگ‌ها موجب بسته شدن دریچه‌های سد می شود که باید مدیریت کرد و تنه درختان اگر قابل استفاده برای سوختن است به روستاییان منطقه داده شود.

معاون عمرانی استاندار مازندران نیز گفت: با پایان فصل تابستان و ورود به فصل پاییز و زمستان، تلاش داریم تمهید مقدمات لازم را برای مردم و مسافرانی که این فصل را مقصد سفر قرار می‌دهند انجلم دهیم.

علی نبییان افزود:  میانگین بارش باران در کشور 250 میلی‌متر است که هوای مازندران از12 مهر تا 14 مهرشاهد بارش باران بود که رامسر 400 میلی‌متر بارش داشت.

وی تصریح کرد: محورهای مواصلاتی استان شاهد بارش برف بود که مسافران و مردم باید تجهیزات کامل مانند زنجیر چرخ آذوقه به همراه داشته باشند.

نبییان گفت: یکی از مراحل چهارگانه پیشگیری بوده که فرمانداران باید به مسئله انهار توجه کنند و انهار باید هر چه سریعتر پاکسازی شود درغیر این صورت به بحران و چالش تبدیل می‌شود.

معاون استاندار مازندران بیان کرد: مدیریت چوب از دیگر موارد مهم در پیشگیری از وقوع سیلاب بوده که منابع طبیعی چوب‌ها و سرشاخه گیر را جمع آوری کند.

وی گفت: فرمانداران در زمینه جمع آوری آب‌های سطحی شهرداران را مکلف کنند با همکاری آب منطقه ای طرح جامع را ارائه دهند.

نبییان گفت: طرح تنفس جنگل از سال آینده اجرا می‌شود که برای جلوگیری از چالش مجوزات لازم را برای درختان مدیریت کنیم. برداشت شن و ماسه نیز با نظارت کامل انجام می‌شود./ تسنیم


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();
نظرات خوانندگان :

نا شناس 18 مهر 1396
0
0
پاسخ
از استانداری آقای فلاح انتظاری بیش از این نمی رود

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی