.
صفحه اصلي آرشيو جستجو پيوند ها تماس با ما تا انتخابات
 

آخرین عناوین
نماینده شرق مازندران در مجلس ؛
به دلیل منافع شخصی جلوی منطقه آزاد شدن امیر آباد ایستادگی می کنند
نماینده بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش های زیادی برای منطقه اقتصادی امیرآباد صورت گرفت اما برخی برای منافع شخصی در مقابل آن ایستادگی کردند.

به گزارش شمال نیوز، علی محمد شاعری در آخرین جلسه شورای اداری شهرستان بهشهر در سال 95 در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان، اظهار کرد: در حوزه سیاسی، پایه و اساس اداره کشور ایران بر مردم سالاری دینی بنا نهاده شده و مردم در ارکان نظام و اداره روستاها، شهر، مجلس و پارلمان، انتخاب ریاست جمهوری و رهبری به ایفای نقش می پردازند اما کشورهایی که ادعای دموکراسی دارند هیچ گاه به اندازه ایران بر پایه مردم سالاری کشور را اداره نمی کنند.

وی افزود: در حال حاضر مهم ترین چالش ایران مشکل اقتصادی و اشتغال بوده و بیش از 99 درصد مراجعات مردم به نمایندگان مجلس درباره حل مسائل اقتصادی است که باید تلاش کنیم علاوه بر امنیت و توسعه سیاسی، بستر زیرساخت های اقتصادی را نیز فراهم کنیم که البته تحریم های ناعادلانه و محاصره های اقتصادی که علیه ایران صورت گرفته بر مشکلات اقتصادی کشور افزوده است.

شاعری با بیان اینکه قطعا با مدیریت جهادی و برنامه ریزی درست می توانیم از گردنه های دشوار به خوبی عبور کنیم و ایران می تواند از وابستگی های اقتصادی به کشورهای غربی و زیاده خواه، خود را رهایی بخشد، افزود: ایران در حوزه های بهداشت و درمان، دفاعی، امنیت و کشاورزی در دنیا سرآمد است و باید مشکلاتی مانند بیکاری، ایجاد اشتغال، نقدینگی بانک ها برای اعطای تسهیلات و امنیت برای سرمایه گذاری را حل کنیم.

نماینده بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که مشکلات اقتصادی ایران حل نشود نابسامانی های فرهنگی ادامه پیدا می کند و امنیت خدشه دار می شود که در نتیجه مشارکت مردم نیز تحت تاثیر قرار می گیرد.

شاعری تاکید کرد: پایه اصلی استقلال هر کشور خوداتکایی اقتصادی است و کشوری که دست خود را به سوی بیگانه دراز کند در درازمدت نمی تواند در مقابل آن کشور بایستد و جلوی زیاده خواهی های آن را بگیرد بنابراین هر مجموعه ای که به دنبال استقلال اقتصادی و حل مشکلات بیکاری مردم است در جهت مبارزه با آمریکا و حمایت از نظام جمهوری اسلامی گام برمی دارد.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال و حل مشکل بیکاری اولویت اول و سرفصل کاری شرق مازندران در سال 96 قرار می گیرد و در فرمانداری های بهشهر، نکا و گلوگاه، ستاد ویژه استقبال از سرمایه گذاران خرد، متوسط و بزرگ تشکیل می شود.


نماینده بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا در خرداد 96 ، اظهار کرد: همه مسئولان وظیفه دارند بدون اعمال نظر شخصی خود، زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنند و فرمانداران به عنوان نمایندگان دولت و همچنین نمایندگان مردم در مجلس نباید جانب دارانه وارد عرصه سیاسی شوند و باید قانونمند عمل کنند تا سلامت انتخابات حفظ شود.

شاعری گفت: اقتصاد مقاومتی را در سال 95 تمرین کردیم که دستاوردهای خوبی در زمینه صنعت، خدمات و کشاورزی بدست آمد اما چالش های بسیاری پیش رو قرار دارد و قطعا اقتصاد مقاومتی یک ساله محقق نمی شود به همین دلیل باید با نگاه اقتصاد مقاومتی به کشور، بر ظرفیت های داخلی تکیه کنیم.

وی یادآور شد: در حال حاضر حدود 6 میلیون بیکار در کشور وجود دارد و در بخش صادرات انتظار می رفت که دولت گام بلندتری را بردارد و بسته های تشویقی برای صادرات اعمال کند و تعرفه های واردات را افزایش دهد اما واردات بی رویه میوه در پایان سال جاری، کاهش تعرفه محصولات و باز کردن درهای گمرک ها به روی واردات محصولات خارجی، مغایر با سیاست های اقتصاد مقاومتی بود و البته در تحلیل این مسائل منصفانه برخورد می کنیم و یکطرفه قضاوت نمی کنیم.

رئیس کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس خاطرنشان کرد: در سال جاری در زمینه گندم تلاش جدی صورت گرفت که 11.5 میلیون تن گندم تولید شد و نیز تولید برنج 10 درصد افزایش داشت و در تولید انواع محصولات کشاورزی به 115 میلیون تن رسیدیم که در نتیجه در سال جاری نرخ رشد کشاورزی 6 درصد بوده است.

شاعری به تصویب لایحه هایی شامل افزایش 3 برابری حقوق مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی، رسیدن به رشد اقتصادی 8 درصد، حفظ جنگل ها، حمایت از تجارت خارجی و فرامرزی، تعاملات بین المللی و شفاف سازی حقوق مدیران در برنامه ششم توسعه اشاره کرد و افزود: مصوباتی صورت گرفته تا با استفاده از صندوق توسعه ملی بتوانیم سرمایه گذاری لازم را در بخش صادرات، محرومیت زدایی و آبرسانی به مناطق روستایی و عشایری انجام دهیم.

وی یادآور شد: همه تلاش خود را انجام دادم تا منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد به منطقه آزاد تبدیل شود اما برخی افراد با مطرح کردن مسائل حاشیه ای جلوی پیشرفت روند کار را گرفتند و اجازه ندادند اخذ این امتیاز برای مازندران به سرانجام برسد و معتقدم زمانی که مسائل توسعه ای تحت تاثیر رفتارهای سیاسی قرار گیرد منافع مردم قربانی می شود.

نماینده بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس در پایان عنوان کرد: در سال جاری اختصاص تجهیزات به بخش بهداشت و درمان شرق مازندران بالغ بر 15 میلیارد تومان تجهیزات، افتتاح پروژه ورودی شهر نکا با هزینه 10 میلیارد تومان، آغاز عملیات پل روی سد گلورد، افتتاح فاز اول شبکه سد گلورد، اخذ مجوز فاضلاب شهرستان های بهشهر، نکا و گلوگاه با برآورد هزینه 250 میلیارد تومان، تصویب پروژه آبرسانی به 5 شهر شرق مازندران با اعتبار 30 میلیارد تومان، الحاق 17 هکتار اراضی سالارتپه به پارک ملت بهشهر و در حوزه عمران روستایی و شهری پروژه های زیادی مورد بهره برداری قرار گرفت و پروژه های بسیاری در دست اجرا است و همچنین پروژه خط انتقال گاز دامغان به نکا در تابستان 96 به بهره برداری می رسد./ایسنا


ایمیل مستقیم :‌ info@shomalnews.com
شماره پیامک : 5000592323
 
working();

ارسال نظر :
پاسخ به :

نام : پست الکترونیک :
تصویر روبرو را بصورت لاتین وارد نمایید :
 
working();


« صفحه اصلي | درباره ما | آرشيو | جستجو | پيوند ها | تماس با ما »
هرگونه نقل و نشر مطالب با ذكر نام شمال نيوز آزاد مي باشد


سامانه آموزش آنلاین ویندی